Yaşam

Web Sitesi Yedekleme

 

Web site içeriğinizin güvenliği konusunda web sitesi veri yedeklemek sizlere artı yönde etkiler sunmaya devam etmektedir.

Herhangi bir işletmeye sahip olan kişiler için en yıkıcı olaylar arasında internet adresinde yer alan verilerinin yedeklemeden çökmesi gelmektedir.

Küçük işletmelerin yaklaşık olarak yüzde 58’i veri kaybı için hazırlanarak kurulmaktadır. Veri kaybının meydana gelmesi esnasında ise geri döndürme uygulamalarının çoğu altı ay içinde kapanabilmektedir. Bu talihsiz durumu sadece internet adresinizi düzenli olarak yedeklerseniz kolayca önleyebilirsiniz. Pek çok işletme, zaman eksikliği ya da hazırlıksızlık durumları yüzünden web sitelerini düzenli olarak yedeklememektedir.

Küçük bir işletme ya da yerleşik bir işletme olarak yer alın verilerinizi yedeklemeyi asla ihmal etmemeniz gerekmektedir. Tüm sıkı uygulamalarınızı kaybetme riskiyle karşı karşıya kalmadan sadece barındırma şirketinize güvenmemeniz gerekmektedir. Verileri kendiniz de yedekleyebilirsiniz.

İçeriğiniz, işletme anlamında sahip olduğunuz en önemli dijital varlık olarak yer almasından dolayı, bu konuda tam sorumluluk alınmasından emin olabilir ve acil durumlarda verilerinizi geri yükleme yollarını kolayca öğrenebilirsiniz. Bunun nedeni bu verileri yedeklemezseniz, bir sürücü kurtarması size pahalıya patlamakta ve kurtarma işleminde tam başarı garanti edilmemektedir.

Nereye Saklanılır?

İş büyüklüğünüz ya da sahip olduğunuz hizmet uygulamalarına dayanarak, verilerinizi çevrimiçi veya çevrimdışı yedekleme yapabilirsiniz. Daha küçük işletme sahipleri, bir sabit sürücü ya da diğer fiziksel nesneler aracılığıyla verileri çevrimdışı olarak yedekleme işlemi yapabilir.

İşletmeniz büyüdüğü zaman verilerinizi daha güvenli bir bulut depolama alanı kullanarak çevrimiçi olarak yedekleyebilirsiniz. Değerli bilgilerinizi çevrimiçi duruma getirmek zor olsa bile, bu hizmeti veren pek çok firma verilerinizi dijital tehditlerden koruyabilmektedir. Bununla beraber yüksek kapasiteli depolama alanı, çevrimiçi depolama uygulamalarınıza göre dilediğiniz kadar saklamanızı sağlamaktadır. Çevrimiçi veri yedekleme ideal uygulama olarak yer alsa bile fiyatlandırma çevrimdışı bir seçeneğe göre daha fazla bulunabilmektedir. Bu yüzden, saygın bir bulut depolama sağlayıcısı üzerinden alışveriş yapmak ve en iyi abonelik planını bulmak son derece önemli bir konudur. Her iki seçeneğin de her zaman artıları ve eksileri yer almaktadır. Riskleri hesaplamalı ve bir karar vermeden önce sonuçları tartmanız gerekir.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close