Gebelik

Vajinadan Kan Gelmesi Hamilelik Belirtisi Olabilir Mi?

Regl dönemlerinin haricinde vajinadan kan gelmesi pek çok kadında telaş uyandıran bir durumdur. Gelen kanın hamilelik belirtisi olup olmayacağı kadınlar arasında merak konusu olmaktadır.

Hamilelik belirtileri bazı anne adaylarında farklılık göstermektedir. Bunun nedeni her kadının vücut ve metabolizma yapısının birbirinden farklı olmasıdır. Bu belirtiler içerisinde nadir görülen bir durum vajinadan kan gelmesidir. Bu kan bebeğin rahme yerleştiğine işaret etmektedir. Her anne adayın kan gelme olayı yaşanmadığından dolayı kan gelmeyen hallerde anne adaylarının paniğe kapılmamaları tavsiye edilmektedir. Olumlu yönde bir kanama olduğunda bu durum genellikle bebek ile ilgilidir. Gelen kanın olumlu yönde olup olmadığını anlamak adında kan geldiğinde doktora görünmek gerekmektedir.

Vajinadan Kan Gelmesi Hamilelik Belirtisi Mi?

Hamilelik belirtileri içerisinde mide bulantısı, baş dönmesi, koku alma hissinin artması, adet gecikmesi, sık tuvalete gitme isteği, yorgunluk ve tükenmişlik, ruh halinin karışıklığı gibi durumlar yer almaktadır. Bu belirtilerin haricinde vajinadan kan gelmesi de hamilelik oluşumunun habercisi olabilmektedir. Herkes tarafından bir belirti olmayan vajinadan kan gelmesi durumu ilk etapta akla kötü şeyler getirmektedir. Yaşanan her kanama hamilelik belirtisi olmamaktadır. Bunu anlamanın en iyi yolu doktor tarafından testler yapılmasıdır. Testlerden elde edilen sonuçlara göre kanın neye işaret ettiği anlaşılmaktadır.

Kan Gelmesi Hamilelik Anlamı Taşır Mı?

Çok kısa sürede ve leke şeklinde vajinadan kan gelmesi  herkeste görülmesi zorunlu olamayan bir hamilelik belirtisidir. Böyle bir durum yaşandığında herhangi bir tedaviye gerek yoktur. Yapılan açıklamalara göre kadınların yaklaşık yüzde yirmisinden hamilelik belirtisi olarak kan gelmesi durumu yaşanmaktadır. Hamilelikten sonra görülen kanamalar ise daha ciddi bir durum manasına gelebilmektedir. Bu nedenle ihmal edilmemelidir.

 

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close