EkonomiTeknoloji

Uygun Kredi Başvurusu

Uygun kredi başvurusu  yaparak ihtiyaçlarınıza karşılık nakit kredi alabilirsiniz. bankalar belli şartlarla araç , konut ve ihtiyaç kredileri vermektedir.

Banka Nasıl Seçilir

Uygun kredi başvurusu  yapmadan önce banka seçimi önemli bir konudur. Bunun için birçok şartı belirtmek mümkün. Öncelikle bankanın ne kadar faiz oranı ile işlem yaptığına bakabilirsiniz.  Faiz oranları toplam geri ödemeyi etkileyen en önemli işaretlerden biridir. Faiz yüksekse geri ödeme de otomatik olarak artar. Ancak burada dikkat edilmesi gereken detay, faizlerin tek başına belirleyici olmamasıdır. Bankalar sigorta ya da diğer masraflarla toplam geri ödemede farklılık gösterebilir. Benzer faiz oranına rağmen geri dönüşte değişiklikler olabilir.

Kredi Başvurusu Nereye Yapılır

Kredi başvurusu yapmak için bankalara doğrudan gidebileceğiniz gibi, internet üzerinden de başvuru yapılaiblmektedir. Sanal ortamdan yapılan başvurularda eğer olumlu bir sonuç gelirse bankaya davet yapılır ve sonrası için belgelerin tamamlanması  istenir. Bazen hesabınızın da olduğu bankalarda  ihtiiyaç kredileri uygun şartlarda anında hesaba da aktarılabilir.  Ancak daha somut ve ayrıntılı bilgi için doğrudan bankayla görüşmek de gerekebilir. Özellikle büyük miktarda kredi talebiniz varsa doğrudan görüşme daha ikna edici olabilecektir. Bu aşamada olumsuz sonuçla karşılaşmamak için yakın dönemde başka bankalardan geri dönüş olmaması önemlidir. Bankalara çok sık kredi için başvuru yapan ve sonrasında kredi verilmeyen müşteriler sorunla karşılaşabilir.

Geçmişte Kara Liste Varsa Kredi Çekilir Mi

Kara listedeki kişilere kredi veren banka ek mümkün görünmemektedir. Bankalarla ilişkilerin en kötü olduğu bu durum, düzeltilmesi halinde görülmeyebilir, ancak geri ödemesi sorun yaratacak kişiler bankalar kredi vermek istememektedir. Böyle bir durum varsa, mutlaka kredi notu yükseltilmesinden sonra işlem olmalıdır. Bir iki yıl gerekirse bankalarla iyi ilişkiler kurularak sonuç alınmalıdır.

 

 

 

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close