Diyet

Tarçınlı Su Diyeti

 

Başta kilo vermek üzere pek çok konuda yararı olan tarçın su ile bir araya geldiğinde istenmeyen kilolardan kurtulmak için son derece ideal hale gelir.

Kilo vermek ve vücuttaki yağların yakılmasını sağlamak amacıyla kullanılan tarçın ve su ile bir haftada beş kilo verilebileceği ifade edilir. Bunun için bir tatlı kaşığı tarçın ile bir su bardağı su kullanılır. Bunun için bu iki malzeme birbiriyle karıştırılarak kaynatılır. Daha sonra ılıması için bir kenara koyulur ve sabah aç karnına ya da akşamları yatmadan önce içilir. Düzenli olarak on beş gün boyunca içildiğinde vücutta gözle görülür şekilde değişim meydana gelir. Ancak yapılan açıklamalara göre on beş günden fazla yapılmaması gerekir.

Tarçınlı Su Diyeti İle Zayıflamak

Yapılan araştırmalara göre gün içerisinde iki tatlı kaşığı tarçın tüketmek metabolizmayı hızlandırır ve vücuttaki insülin direncini artırarak yağ yakımını sağlar. Bunun yanı sıra vücutta daha fazla yağ depolanmasına ve yağların kilo şeklinde birikmesine de engel olur. Kilo verme sürecinde tarçının önemli bir etkisi de iştah kapatan özelliği olarak bilinir. Kişiyi uzun süre tok tutan tarçın kan şekerini düzenleyici etkiye de sahiptir.

Genel olarak pek çok kişinin istenmeyen kiloları karın bölgesinde toplanır. Bu bölgede bulunan yağlar vücuttaki hayati organlara zarar verebilir. Bundan dolayı sağlığa iyi gelecek, karın bölgesindeki yağların yakımını sağlayacak ve kilo vermeye yardımcı olacak şekilde tarçınlı su tüketilmelidir. Tarçının önemli bir özelliği de vücuda enerji vermesi ve metabolizmayı hızlandırmasıdır. Bu sayede vücut daha fazla kalori yakar ve vücuda giren karbonhidratlar daha doğru şekilde kullanılır. Gün içerisinde tarçınlı su diyeti haricinde tarçın elma, patates, armut gibi besinlerin üzerine serpilerek de tüketilebilir.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close