Dekorasyon

Salon Dekorasyonunda Perde Seçimi İçin 6 Tüyo

Evin estetik görüntüsünü arttırmak için perde seçimi oldukça önemlidir. Siz de birkaç temel yardım ile evinizi olmasını istediğiniz hale getirebilirsiniz.

Salon İçin Perde Seçimi

İçinde yaşadığınız alanı daha hoş bir hale getirmek için size sunduğumu salon dekorasyonunda perde seçimi için 6 tüyo fikirlerini kullanabilirsiniz. Salonlar evin en gösterişli bölümleridir. Misafirlerin ağırlandığı bu alanların oldukça dekoratif bir görüntü sunması istenir. Bunun için de perde seçimi oldukça önemlidir. Çünkü perdeler evlerin istenilen görüntü içerisinde bulunmasında yardım sunar.

 

 

  • Salonlarda kullanılan oturma grupları ile perdeler uyum içerisinde olmasıdır. Oturma grubu için tercih edilen kumaş ne ise perdeler için de o kumaşa uyumlu olan kumaşları kullanmak gerekir.
  • Salon dekorasyonu perde seçiminde oldukça önemlidir. Eğer renkli oturma grupları ya da karışık desenli halılar kullanılıyorsa; buna uygun perde seçmelidir. Ev dekorasyonların sadelik ve renklilik bir uyum yakalamalıdır. Renkli koltukların olduğu bir oturma grubunda perdelerin de renkli olması, evin estetik görüntüden uzaklaşmasına neden olur. Bu nedenle de olması gereken renkli salonlar için düz tonlarda salona uygun perde seçilmelidir.
  • İnsanların dekorasyon konusunda zorlandığı konulardan biri de küçük salonlardır. Küçük alanların dekore edilmesi her zaman daha zordur. Küçük salonlarda perdeler duvar ile aynı tonda tercih edilmelidir.
  • Salonlarda genellikle birden fazla cam kullanılır. Her bir cam için seçilen perdenin aynı boyda olması gerekir.
  • Fransız balkon kullanılan evlerde perdeler yere kadar inmelidir. Tüm camı kapatacak şekilde perdenin boyu ayarlanmalıdır.
  • Salon dekorasyonu için ışık da çok önemlidir. Salonların daha iyi bir şekilde ışık alması isteniyorsa kalın perde kullanımından uzak durulması gerekir. İnce perdeler bu noktada daha elverişlidir.
Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close