Moda

Örgü Bileklik Yapımı

Günümüzde hemen hepimizin kullandığı aksesuar ürünleri arasında ilk sıralarda yer alan örgü bileklikler farklı bir tarz arayanlar için birebir. Oldukça farklı desenlere ve kaliteye sahip olan bu ürünler içerisinden dilediğiniz tercih edebileceğiniz gibi bu bileklikleri sizde yapabileceksiniz. Bunun için ihtiyacınız olan en önemli şeyler arasında nakış ipleri, makas ve farklı renkler ilk sırada geliyor.

Örgü Bileklik Yapımı
Örgü Bileklik Yapımı

İstediğiniz iki farklı renge sahip olan iplerden dörder tane seçin ve bu ipleri birbirine bağlayın. Sağ ve sol yönden biraz boşluk bırakıp bağlayacağınız bu ipleri toplamda 8 li hale getirdikten sonra sıkıca gerin ve üzerine sıkı bir düğüm daha atın. İki taraflı olarak bu işlemi yaptıktan sonra bilekliği kolunuza bağlamak için farklı bir ip daha kullanabilirsiniz.

Örme Mümkün

Farklı renklerde olan ipleri aynı şekilde bağlamadan önce örebilirsiniz. Bunun için ipleri birbiri üzerinden atlatarak örme işlemini yapabilirsiniz. Sonuç olarak elde ettiğiniz örme bileklikler ile kaliteli bir görünüm ortaya çıkarabileceksiniz.

Örgü Bileklik Yapımı
Örgü Bileklik Yapımı

Günün en sevilen modası olan bu bileklikleri hemen her hediyecide bulabilirsiniz. Bu sayede beklediğiniz tasarımı kendiniz kolay bir şekilde yapabileceksiniz. Çok daha farklı tasarımlar için örnekleri incelemeniz gerekebilir. Bu sayede aklınızda yer alan örme bilekleri kendi evinizde siz yapabileceksiniz. Modanın en tatlı ürünleri olan bileklikler için çok fazla zaman kaybetmenize gerek yok. Daha fazlasını kendiniz yapabileceksiniz. Renkli ipler ve birçok farklı deneme ile bunu başarabilirsiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

1 thought on “Örgü Bileklik Yapımı”

  1. Bileklik hastasıyım diyebilirim her çeşit her renk bilekliklerim var. Nerede bileklik görsem hemen alasım geliyor. Şimdi de örgü bileklikler moda oldu. kendimiz de yapabiliyoruz. Ayrıca çok hoş duruyor. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close