Yaşam

Lazer Epilasyon Nedir? Ne İşe Yarar?

İstenmeyen kılların çözümü konusunda oldukça başarılı çözümler sunan lazer günümüzde epilasyon başta sırt, bölgesi olmak üzere göğüs, kaş arasındaki istenmeyen tüyler için tercih edilen bir yöntemlerden biri haline geldi. Çalışma prensibi olarak kıl köklerine ısı ileterek kalıcı bir tahribat yaratmakta olan bu yöntem kıl kökleri artık işlevini yerine getiremez hale gelmesini sağlar. Belli aralıklarla yapılan Lazer epilasyon uygulaması yapılan bölgeyi tüylerden arınmasını sağlar.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Alexandrite , Ndyag Diyote, Ultrasonic Epilasyon bu konuda kullanılan başlıca sistemlerdir. Lazer Epilasyon uygulamsında ; lazer epilasyon merkezlerine gittiğinizde teninizin tonuna göre cilt ve kıl yapısı,ve kıl yoğunluğuna göre sizin için hangi sistemin uygun olduğu belirlenmektedir.

Alexandrite Lazer Çeşitleri

Alexandrite Lazer İstenmeyen tüylerin yok edilmesinden çok tercih edilen lazer cihazlarından biri olan Alexandrite Lazer CE ve FDA onaylı bir uygulama olduğundan ve uzun süreli etki ve rahat uygulama seçeneği ile günümüzde en çok tercih edilen ve en etkili bir epilasyon yöntemidir.

Alexandrite Lazer Kimlere Uygulanır

Alexandrite Lazer Açık renkli tüylerde istenen sonucu vermez. Koyu ten rengi olan kişilerde ciltte yanık oluşturma ihtimali yüksek olduğundan kullanılması tavsiye edilmez.

Lazer Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer uygulaması sonrasında güneşe maruz kalınması gibi durumlarda ciltte lekelenmeler görülebilinir. Bu nedenle uygulama yapılan bölgelere koruma faktörlü güneş koruyucu kremler sürülmeli cildi tahriş edici şeylerden kaçınılmalıdır.

 

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close