Dekorasyon

Küçük Salonları Büyük Gösterecek Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyonun da karşılaştığımız bir husus da küçük salonları büyük gösterecek dekorasyon fikirleri neler olduğu olmuştur, bu yazımız da bu konuya değineceğiz.

İnsanın hayalinde olan geniş evleri bulabilmesi veyahut alabilmesi oldukça güç olmaktadır bazen. Bazen de fikirler bir başka olup, küçük ama şirin evler tercih edilir. Ancak küçük evlerin salonlarını büyük gösterebilmek, özellikle küçük ve ferah salona sahip olmak için dikkat edilmesi gereken hususlar ve göz önüne alınması gereken fikirler vardır. Eğer biz bu hususlara dikkat edersek ufak salonumuz ferah ve büyükmüş gibi rahat olabilir. Eğer dikkat etmez istek büyük salonumuzda olsa içi ferah olmak ve küçük dar bir salon gibi gözükebilir.

Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?

  1. Duvar Rengi Seçimi

Duvarda açık ton da renkleri seçmeliyiz, böyle bir renk seçimi, evin salonunu daha geniş ve ferah bir görünüm kazandıracaktır. Duvar kâğıdı kaplatacaksak salonunuzun daha küçük gözükmesine sebebiyet verecek olan büyük desenli duvar kâğıtlarından kaçınmalıyız. Ayrıca salonun bütün duvarlarını kâğıt ile kaplatmaktansa ön plana çıkarılmak istenen duvarı sadece duvar kâğıdıyla kaplatmamız daha ferah görünmesi için yeterli olacaktır.

  1. Koltuk Seçimi

Salonları küçük olanlar büyük ve geniş koltuklar yerine salonumuzun ölçü ve boyuna uygun ideal ölçü de koltuk ve oturma takımları tercih etmeliyiz. Duvar renginde olduğu gibi koltuk takımı renginin de aynı şekilde salonu geniş gösteren renkler, açık renkler seçilmesine özen gösterilmeli.

  1. Aksesuar Seçimi

Cam sehpa ve şeffaf sandalyeler veya açık renkteki duvarlar için kullanılacak sade ve duvar rengi ile uyumlu aksesuarları ve televizyon için büyük bir ünite kullanmaktan kaçınıp,  küçük bir üniteyi salonumuz için tercih etmek küçük salonu büyük gösterecek fikirler arasında yer almaktadır.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close