Yaşam

Her Erkek Aldatır Mı?

Ruhsal, fiziksel ve düşünsel olarak birbirinden ayrı olan kadın ve erkekler, farklılıkları ne derecede az olursa, o derecede birbirleri ile uyum içinde yaşam mücadelesi verirler. Konumuz aldatan erkekler, ancak öncelikle şunu bilmeliyiz; bilinenin aksine farklı kutuplardaki karşı cinsler, birbirini çekmiyor, onları birbirine çeken yalnızca yakalanmış olan uyumdur.

Eğer, zeki, güzel, sağlık dolu ve ilişkinin yıpranmaması için elinizden geleni yapan bir kadınsanız, erkekler neden aldatır sorusunun cevabını burada bulabilirsiniz.

 

Her Erkek Aldatır Mı?
Her Erkek Aldatır Mı?

Aldatma Nedenlerini Ortadan Kaldırma

Araştırmalarda ortaya çıkan bir sonuç; cinsel isteği tetikleyen testosteron hormonun erkelerde kadınlara oranla üç kat daha fazla olduğu yönünde. Sizin poligam olarak nitelendirdiğiniz erkeklerde, cinsel tatminsizlik aldatmanın ilk aşamasını oluşturuyor. Uzmanlar, erkeklerin zevk noktasına hitap edecek sağlıklı bir cinsel ilişkinin bilincinde olan kadının baştan çıkarıcılığını sürekli olarak üst düzeyde tutması gerektiği yönünde birleşiyorlar.

Diğer önemli bir neden de, erkeğin ve kadının aynı rekabet ortamında kendilerini görmeleri. Erkek, kendinde olmasını düşündüğü gücün kadın tarafından ele geçirilmesini bazen hazmedemiyor. Sonuç olarak aldatmaya kadar giden bir yol ortaya çıkıyor.

Her Erkek Aldatır Mı?
Her Erkek Aldatır Mı?

Parçalanmış bir aileden gelen erkek için baba figürü bir rol modele dönüşürken, annesine karşı almış olduğu tavır, onu yetişkin yaşlarında zayıf ilişkilere iten neden olabiliyor. Dolayısıyla aldatan erkekler profili ortaya çıkıyor.

Kadınların hatası yok mu derseniz, konuşarak problem çözme eğilimi kadınlarda daha çok kapris yapma ile kapatılmak isteniyor. Erkek için bazen abartı gibi görülen bu durum başka bir kadının sorgu yapmadan kabul ettiği ilişki nedeniyle erkek tarafından rahat bir ilişki konumuna geliyor, dolayısıyla size olan ilgi ikinci plana itiliyor.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

1 thought on “Her Erkek Aldatır Mı?”

  1. Erkekleri de bayanları da fazla kısıtlamamak gerekiyor bence kısıtlanan kişiler bir yerden sonra patlar veriyor yasak olan her şey hoşuna gider insanın zaafıdır yaradılışı böyledir .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close