Burçlar

Günlük Burç Yorumu Nasıl Yapılır?

Doğum tarihlerimize göre 12 ayrı burçtan hangisine sahip olduğumuzu belirleyebiliyoruz. Yapılan çalışmalara göre günlük burç yorumu gibi olabilecekleri tahmin etmek mümkün oluyor.

Burcumuzu Nasıl Öğrenebiliriz?

Güneş sistemi içerisinde bulunan 12 takım yıldızı burçları temsil ediyor. Takım yıldızlarının tarihler içerisindeki pozisyonlarına göre burçlar belirlenebilmektedir. Doğum tarihinizde takım yıldızlarının durumu sizin burcunuzu belli eder. Tarihlere göre burçlara bakacak olursak:

-Koç burcu 21 Mart 20 Nisan

-Boğa burcu 21 Nisan 20 Mayıs

-İkizler burcu 21 Mayıs 21 Haziran

-Yengeç burcu 22 Haziran 22 Temmuz

-Aslan burcu 23 Temmuz 22 Ağustos

-Başak burcu 23 ağustos 22 Eylül

-Terazi burcu 23 Eylül 23 Ekim

-Akrep burcu 24 Ekim 22 Kasım

-Yay burcu 23 Kasım 21 Aralık

-Oğlak burcu 22 Aralık 20 Ocak

-Kova burcu 21 Ocak 18 Şubat

Zaman içerisinde bu takım yıldızlarının hareketlerine ve pozisyonlarına göre medyum olarak adlandırılan kişiler gelecekten haber verebileceklerini keşfetmişler ve yorumlamaya başlamışlardır. İçlerinde bulundukları gün, hafta, ay yada yıla göre yorumlamalar da değişiklik gösteriyor.

İnsanoğlu Antik Yunan devrinden bu yana yıldızların hareketlerini incelemiş ve bugün astrologların yapmış oldukları işleri yapmışlardır. Profosyonel ya da amatör olarak bu işle ilgilenen kişiler toplumların gelecek beklentilerini şekillendirmişlerdir.

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi sonucu insanlar daha bilimsel verilere inanıyor olsa da astroloji biliminin temsilcileri kehanetlerine bilimsel kanıtlar getirmeyi de ihmal etmiyorlar. Bu şekilde insanlar arasında inandırıcılığı da artmış oluyor.

Burç yorumu yapan astrologlar enerjilere göre iş hayatı, aşk hayatı ya da ekonomik durumunuz gibi birçok alan için tahminler yürütürler. Sizler de gazetelerin astroloji köşelerinde ya da internet sitelerinde kolayca burç yorumları sayfalarını bulabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close