Yaşam

Gençler Şiddetli Flörtü Seviyor

Günümüzde gençler tarafından yapılan flörtün artık bir baskıcı iletişim unsuru olduğu görülmektedir. Yapılan araştırmalarda gençlerin ne kadar baskıcı ve kıskanç olduğu kanıtlanmış ve sevgilerini bu şekilde göstermeye eğilimli olduklarını görülmüştür. Bana şifreni ver sana ne kadar sevdiğimi söyleyeyim gibi tarzda cümleler kullanarak gençler arasında ki flörtün ne kadar içler açısı olduğunu anlayabiliriz.

Gençler Şiddetli Flörtü Seviyor
Gençler Şiddetli Flörtü Seviyor

Gençler Şiddetli Flörtü Seviyor ve Normalmiş Gibi Davranıyor

Böyle olan flörtlerde gençler kendini olduğundan değersiz hissederek sanki bir kıskançlığı baskıcılığı bir şiddet olarak görmüyor. Git gide büyüyen bu kıskançlıklar ve baskılar gençleri olumsuz olarak etkiliyor. Birbirinden hoşlanan iki gencin bunları görmezden gelerek devam etmesi ileride oluşabilecek olaylara zemin hazırlamakla birlikte kendilerine zarar verdiklerini farkında değiller. Birbirleri hakkında yüksek sesle konuşarak anlaşmaya çalışmaları aslında birbirlerini bastırma isteğinden kaynaklanmaktadır. Baskıcı bir toplumda büyümelerinin de bir etkisi olarak sunabiliriz. Ailelerinin onlara yeteri kadar değer verip vermediği de bir başka sorundur.

Gençler Şiddetli Flörtü SeviyorGençler Şiddetli Flörtü Seviyor
Gençler Şiddetli Flörtü Seviyor

Gençlerimiz böyle öğrenmiş böyle devam etmektedir. Bunları değiştirmekte üstümüze düşenler nedir onları öğrenmeli ve onlara nasıl doğru flörtün yapılacağını anlayışlı bir dille anlatılmalıdır. Günümüzde böyle ailelerin olduğu varsayıyoruz. Baskıcı bir şekilde büyüyen çocuklar kıskançlık krizlerine girerek flört ettiği insansın dış dünya ile bağlantısını kesmek istemesi gibi davranışlar sergiliyor. Bunlar ikili arasında çıkan sorunların en başında gelmektedir. Genclerin flörtlerini bile sanal âlemde yaptığı bu devirde çıkan sorunların iletişimsizlik ve güvensizlikten geldiği çok açık bir şekilde belli oluyor.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

1 thought on “Gençler Şiddetli Flörtü Seviyor”

  1. Artık günümüz de bir çok şey değişti. Nerede o eski sevgililer şimdiki genler sadece kendilerini tatmin etmek için flört ediyorlar. Saygı sevgi gerçekten yok varsa da nadir kişilerde var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close