Moda

 Erkek Modasında Yapılan Hatalar

Erkek modası her ne kadar çok fazla ön planda olmasa da önemli detayları içeren bir alandır. Bu alanda yapılan hatalara bakılabilir.

Spor Klasik Ayrımı Yapmamak

Spor giyim ve klasik giyimi bir arada kullanmak genel olarak olumsuz bir görüntü verebilir. Örneğin spor şort üzerine gömlek giymek,  klasik ayakkabı giymek gibi hatalar  görülebilir.

Çok Dar Pantolon Giymek

Erkek giyim hataları içinde en sık yapılan durumlardan biri çok dar kıyafet giymektir.  Dar pantolon, cinsel bölgelerin görünmesine neden olur ve rahatsız edici bir izlenim ortaya çıkarır.  Ayrıca tayt gibi yapışık  görüntü de orantısız bir durum oluşturabilir. Ne çok dar ne de çok geniş kıyafetler seçmek gerekir.  Bunu kendi rahat hareket etme alanınız için de düşünebilirsiniz.

Yakayı Aşağı Kadar Açmak

Gömlek giyen erkeklerde kendi kıllı bölgelerini gösteme merakı olabilir. Ancak bu durum kötü görüntü oluşturmaktadır. Gömleklerinizin yakasından en çok 2-3 tane açmalı ve tüylü bölümleri olabildiğince az göstermelisiniz.

Kumaş Pantolon Altına Parmak Arası Terlik

Kumaş pantolon zor bir kıyafettir ve hangi parçalarla kombin edileceği önem taşır. Kumaş pantolonların altına spor giyim ayakkabı, sandalet, parmak arası terlik giyilmemelidir. Bu tür ayakkabı türleri günlük rahat giyimle daha uygundur. Kumaş pantolonlar genelde iş yerleri,  akşam davetler özel yerlerde giyilmesi gerektiğinden ayakkabı da uyumlu olacak şekilde giyim olmalıdır. Yani temelde spor olmayan kapalı ayakkabı seçilmelidir.

Baştan Aşağı Tek Renk Giymek

Erkek modasında hatalar olarak en belirgin bir konu da tek renk giyinmektir.  Gömlek, pantolon, ceket kıravat gibi birçok parça aynı renk olursa ortaya boğucu bir görüntü çıkar. Bunu engellemek için açık tonlarla geçişi sağlamak gerekmektedir.  Krem tonlar, açık mavi gibi renkler iyi kombin olabilir.

 

 

 

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close