Ekonomi

En Uygun Ev Kredisini Hangi Banka Veriyor

2018 yılının ilk yarısı itibariyle en uygun ev kredisi  %0,95’lik oran ile Ziraat Bankası ve Halkbank Bankası veriyor, onları da %0,96’lık faiz oranı ile Vakıfbank gelmektedir.

Ülkemizde son dönem inşaat alanında büyük yatırımlar yapılmakta ve büyük projeler hayata geçmektedir. İnşaat sektöründeki gelişmelerden faydalanmak ve ev sahibi olabilmek için en uygun ev kredisini hangi banka veriyor sorusu devreye giriyor. Devlet tarafından teşvik edilen mega projelerin yanında, dev konut projeleri de özel şirketler ve TOKİ tarafından hayata geçirildi. Emlak piyasasında yaşanan bu hareketlilik ile beraber vatandaşların yatırım veya yaşam alanı olarak kullanma amacıyla, yeteri kadar nakit paraya sahip değillerse de kredi kullanarak ev alma yönünde tasarruflarını kullandılar.

Banka Kredileri

Ev satın almak, hem kira masrafından kurtulmak, hem de kendinize ait bir yuvaya sahip olma, aidat duygusu açılarından ülkemiz insanı tarafından büyük önem taşımaktadır. Talebin bu kadar yüksek olması, emlak piyasasındaki fiyatlarında artmasına neden olmuştur. Fiyatların yükselişte olması, sadece yaşam alanı olarak değil, yatırım amacıyla da ev alan kişi sayısında büyük artış görülmüştür. Özellikle uygun kredi faizleri ve oranları ile ev alan kişiler, kira öder gibi kredilerini ödeyebilmiş ya da aldıkları evleri kiraya vererek, uygun miktarlar ödemişlerdir.

Bankalar bu dönemde uygun ev kredisi ve kampanyalar vererek bu sürece katkı sağlamışlardır. Proje bazlı, yeni başlayan konut projelerine uyarlanmış kredi opsiyonlarının da devreye girmesiyle kredi ile satın alma süreci hızlanmıştır.

Düşük Faiz Oranları

2018 yılının ilke yarısını göz önünde bulundurursak, en düşük faiz oranları ile ev kredisi alabileceğiniz bankalar Ziraat Bankası ve Halk Bankası olarak öne çıkmaktadır. Ziraat Bankası “Hesaplı Evim Kredisi”,  Halk Bankası “Konut Ürün Paketi” kampanyaları ile 120 aylık vadeler için kullanıcıya yüzde 0,95’lik faiz oranları ile kredi kullanma imkanı sağlamaktadır.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close