Diyet

Brokoli Kürü ile Doğal Yollardan Zayıflayın

 

Brokoli kürü, tarih olarak bakıldığı zaman otuz yıl kadar kullanılmaya devam eden ve faydalı olan bitkisel ürünler arasındadır. Sizde brokoli kürü ile doğal yollardan zayıflayın.

Eski zamanlardan günümüze kadar kullanılan birçok faydası bulunan brokoli mükemmel bir bitki kürüdür. Farklı tariflerde sizlerle bir araya getiren brokoli kürünü yapabilmek için sizlere buradan vereceğimiz tarifleri uygulayarak sizlerde bu kür uygulamasını sağlık amacıyla kullanabilirsiniz. Türkiye’de son dönemlerde daha etkin bir şekilde kullanılmaya başlanan brokoli bitkisi aslında bu gibi faydaları sayesinde daha fazla tüketilmesi gerekmektedir. Ev içerisinde hazırlanacak olan brokoli kürü pek çok insana sağlık anlamında büyük bir faydası yer almaktadır. Tüketilmesi ve cilde uygulanarak kullanıldığı zaman büyük bir faydası bulunan brokoli kürünü sizde her yaştan insanda kolay bir şekilde kullanma hakkına erişebilirsiniz. Brokoli kürü düzenli olarak kullanıldığı zaman ve sürekliliği sağlandığında insanlara faydalar sunmaya devam etmektedir. Brokoli kürü, insanlar üzerinde çok farklı sağlık amaçları ile kullanılmaya devam etmektedir. Bazı zamanlarda prostat, bazı zamanlarda ise güçlü kemikler kazanmak için brokoli kürü hazırlama yazısından faydalanabilirsiniz.

Kullanılacak Malzemeler

  • Yarım kilo brokoli sebzesi,
  • Bir litre su

Kürün Hazırlanışı

Çay şeklinde hazırlanacak olan brokoli kürü hazırlanması son derece kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Brokoli kürünü oluşturmak için ilk olarak bir litre su ile brokoliyi ağzı kapalı bir kap içerisinde kaynatmanız gerekmektedir. Daha sonra ise brokoliyi çıkardıktan sonra bir süzgeç yardımı ile iyice süzmeniz tavsiye edilir. Brokolinin kalan bölümlerini ise dilerseniz cildiniz için kullanabilirsiniz. Ayrıca brokoli suyunu da kesinlikle dökmemeniz gerekir. Bunun nedeni brokolinin suyu da en az posası kadar faydalarının bulunmasıdır.

 

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close