Dekorasyon

Beyaz Kapılar Nasıl Temizlenir?

Evde temizlik yaparken ev hanımları özellikle beyaz kapı temizliği konusunda her zaman zorlanabilirler.

Beyaz kapılar boş görünümünün yanı sıra temizliği konusunda dikkatli olunması gereken bölümler arasında yer almaktadır. Evde temizlik yaparken özellikle beyaz kapılar nasıl temizlenir? Özellikle temizlik yapacak olanların bilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Kullanacağınız temizlik malzemeleri bu konuda oldukça önemlidir. Beyaz olması nedeniyle kısa süre içerisinde kirlenmekte olan kapıların her zaman temiz ve parlak olmasını sağlayabilmek için doğru şekilde temizlik yapılması önemlidir.

Dekorasyonunuzu etkilediği kadar aynı zamanda özellikle şık görünümüyle de  tercih edilmekte olan beyaz kapılarda temizlik zorlayıcı olabilir. Beyaz olması kısa sürede kirlenmesine neden olabileceğinden özellikle temiz görünebilmesi için düzenli şekilde temizlik yapılması gerekir. Rengine zarar vermeden temizliğinin yapılması önemlidir. Bu nedenle özellikle uygulama sırasında kullanacağınız malzemelere dikkat etmeniz gerekir.

Beyaz Kapı Temizliği

Ev içerisinde kullanmakta olduğunuz beyaz kapıları temizlerken cif, çamaşır suyu ya da tuzu ruhu gibi maddeleri kullanmamanız gerekir. Kapının renginin çıkmasına neden olabileceğinden dikkatli olunması gerekir.

Beyaz kapılarda temizlik yaparken sünger bezi kullanılmaması önemlidir. Özellikle kapı temizliğini yapabilmeniz için özel olarak üretilmiş olan malzemeleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede kapının çizilmesine ya da yıpranmasına neden olmadan temizliğini sağlayabilirsiniz. Kapıların günlük olarak kuru toz bezi ile temizlenmesi oluşacak kirlenmenin önüne geçilmesini sağlayabilir.

Beyaz renkte boyanmış olan kapılar üzerinde oluşacak lekeler kötü bir görünüm oluşmasına neden olmaktadır. Bu durumda özellikle temizlik yaparken lekelerin çıkartılmasını sağlamak için çiğ patates kullanılabilir. Çiğ patatesi ortadan keserek daha sonrasında kapıda bulunan lekeli bölgelere hafifçe sürtmeniz beyaz kapıdaki lekenin çıkartılması için etkili bir yöntemdir. Bu sayede kapıda oluşan lekelerin kısa süre içerisinde çıkartılmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close