Diyet

Diyet Domates Çorbası Tarifi 

 

Diyet Domates Çorbası Tarifi 

Çorba çok sevdiğimiz ve midemize iyi gelen bir yemek değil mi? Ayrıca, diyet yapan bayanlarında en büyük kurtarıcısı niteliğinde diyebiliriz. Diyet yapan hanımlarımız, genel olarak çorba yemeyi kısmıyorlar, aksine birçok yiyeceği yemiyorlar dermanı çorbada buluyor, eskiden yediğinden de fazla çorba tüketiyor. Çorbada yemeyeceksek ne yiyeceğiz, ağzımıza hiç mi birşey koymayacağız diyorlar. Elbette, haklılar. Hayır, tam aksine herşeyden yiyebilirsiniz. Tatlısından zeytinyağlısına, deniz ürünlerinden et ürünlerine, makarnadan ekmeğe herşeyi yiyebilirsiniz. Tabii, diyet olması şartı ile. Hanımlar diyetteyken gerçekten midelerini tutuyorlar; zeytinyağlı, tatlı, makarna, ekmek yemiyorlar bunların yerine bol bol çorba içiyorlar. Ancak, yemeğin salçalısı deyip bol salçalı yapıyorlar. Bolcada yağ katıyorlar. Onların çorbalarını yapıyorlar ancak farkında olmadan diyetlerini de bozuyorlar.

Peki, ne yapacağız mı diyorsunuz? Çok basit. Diyet çorba yapacaksınız. Az salçalı belki salçasız, az yağlı belki yağsız. Tariften tarife değişir bu. Ama kesinlikle bol salçalı, bol yağlı değil.

Sizlere, diyet domates çorbası tarifi vereceğim. Bu tarif alışılagelen, domates çorbasındaki süt, kaşar gibi malzemeleri içermiyor. 3 adet domates, 1 yemek kaşığı yulaf kepeği, 1 yemek kaşığı şehriye, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve tuz hazırlayacağınız diyet domates çorbanız için yeterli. 1 tatlı kaşığı zeytinyağımızı ısıtıyoruz, dikkatinizi çekerim kavurmuyor, ısıtıyoruz. Yağı ısıtmamızın ardından 1 yemek kaşığı şehriyeyi ve 1 yemek kaşığı yulaf kepeğini ekleyip kavuruyoruz. Tuzumuzu da kattıktan sonra rendelenmiş domateslerimizide tenceremizin içine salıyoruz. Eğer koyu bir kıvama sahip olursa göz kararı su da ekleyebilirsiniz. Afiyet bal şeker olsun.

Bir an evvel istemediğiniz kilolarınızdan kurtulmanızı dilerim.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close